Azoknál a vállalkozásoknál, amelyek székhelye, telephelye egy ún. társasházban található gyakori elszámolás-technikai kérdés a közös költség bizonylatolása. Alapvető kérdés, hogy kell-e számlát kiállítani a közös költségről, illetve hogyan kell azt a könyvelésben szerepeltetni.
Ülök a kényelmes „nagymama füles foteljében”. Kellemes karácsonyi illat terjeng a szobában. Az ablakon át látni, hogy burkolódznak fehér hóköntösbe a házak. Túl az idegtépő decemberi munkadömpingen, túl a zaklatott karácsonyi bevásárlásokon – eljött az idő egy kis pihenésre. Mi lehetne ilyenkor kellemesebb, mint finom meleg csokit kortyolgatva levenni egy jó könyvet a polcról
Kollégákkal beszélgetve gyakran derül ki, hogy a könyvelőnek nincs szerződése a könyvelési és bérszámfejtési munkákra. Úgy vélekednek, hogy „ami nincs leírva, arról nem lehet őket számon kérni”. Ez téves álláspont, mert a Ptk. [Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény] szerint a szóbeli megállapodás is szerződésnek minősül. De ha már van szerződés, akkor hogyan nevezzük el?
„Címei szerint bejegyzett könyvvizsgáló és adószakértő. Amellett, hogy munkáját és társadalmi feladatait magas szinten űzi, szívesen gyűjti, és nagy becsben tartja a szakmával kapcsolatban ...
Nemzeti Adó- és Vámhivatal – korábban VPOP és APEH
Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
Magyar Nemzeti Bank (MNB) – aktuális napi Eur árfolyam, alapkamat, infláció, ...
Országos Egészségbiztosítási Pénztár (Oep)
Országos Nyugdíjbiztosító Főigazgatóság (Onyf)
Kamatkedvezmény
Minden esetben kamatköteles, ha a cég a dolgozójának ideiglenes pénzt ad kölcsönt?
Jó hír – nem! Vannak kivételek, amelyeknél nem kell a dolgozónak kamatot fizetni vagy a meg nem fizetett kamatot jövedelemként leadózni.
Bővebben...