Ez a cikk 2012. novemberében frissült utoljára. Azóta történhettek olyan jogszabályváltozások, amelyeket a tartalom felhasználásánál figyelembe kell venni.
Kedves Partnereink!
Az autópályákon, autó utakon az alábbi formátumú világító tábla alatt halad el az ember gyakorta.
Bevallom, már sokszor tettem fel a kérdést a sokat autózó ismerőseimnek is, de hiába. Míg végül a RoudRecord Kft hírlevelében választ kaptam. Annyira fontosnak tartom az információt, hogy a mi ügyfélkörünkben is tájékoztató jelleggel közzé tesszük.
„Nem hagyott nyugodni, hogy mit jelent autópályákon a sebességkorlátozás mellett időnként megjelenő “IG-L” jelzés.
Jól tettem, hogy utánajártam, mert kiderült, hogy ha ezt látjuk, akkor a légszennyezési érték az adott területen túl magas, és ha ekkor lépjük át a sebességet, akkor nem sima büntetést fizetünk, hanem környezetvédelmi bűncselekmény miatt 2800 EUR (kb. 840.000 Ft) bírságot is fizethetünk!”
Az IG-L a kipufogógázok elleni védekezésről szóló törvény rövidítése (Immisionsschutzgesetz-Luft), és az autópályákon és bizonyos gyorsforgalmi utakon a sebességkorlátozó jel alatt szereplő kiegészítésként jelenik meg. A sebesség általában 100 km / órára korlátozódik, és célja a kipufogógáz-kibocsátás csökkentése. Megelőzésként aktiválódik, vagy amikor egy adott szakaszon növekszik a kipufogógáz koncentrációja.
A IG-L korlátozással mért szakasz sebességének átlépésekor törvényt sért. A bírság összege ezért magasabb, mint a sebesség általános túllépésénél.
Ha a sebesség túllépése meghaladja a 30 km /órát, a büntetések nagyságát még illetékek fizetésével is számítani kell.
Budapest, 2012. április 04.
Tisztelettel:
dr. Sallai Csilla
Kamarai tag könyvvizsgáló
Kapcsolódó dokumentumok:
A honlapon található írások figyelem felhívó jelleggel készültek és tájékoztatásul szolgálnak. Felhívjuk a figyelmet honlapunk jogi nyilatkozatában foglaltakra, amely szerint írásainkban szereplő információk nem helyettesítik a szakmai tanácsadást és nem szolgálnak bármely döntés vagy cselekmény alapjául, azokat a konkrét esetekben mindenki csak a saját kockázatára használhatja fel, illetve az érintett szabályok kivonatos ismertetése, értelmezése miatt nem vállalhatunk felelősséget.
Több mint egy éve ismerem dr Sallai Csillát, és sokszor lenyűgözött, hogy mennyire napra kész a változásokban, és milyen sok ötlete van arra, hogy legyen rendben egy cég könyvelése. Az, hogy 12 fővel dolgoznak, objektíven ...
Nemzeti Adó- és Vámhivatal – korábban VPOP és APEH
Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
Magyar Nemzeti Bank (MNB) – aktuális napi Eur árfolyam, alapkamat, infláció, ...
Országos Egészségbiztosítási Pénztár (Oep)
Országos Nyugdíjbiztosító Főigazgatóság (Onyf)
Kamatkedvezmény
Minden esetben kamatköteles, ha a cég a dolgozójának ideiglenes pénzt ad kölcsönt?
Jó hír – nem! Vannak kivételek, amelyeknél nem kell a dolgozónak kamatot fizetni vagy a meg nem fizetett kamatot jövedelemként leadózni.
Bővebben...