Keresőképtelenség felülvizsgálata

Kedves Partnereink!

Szeretnénk felhívni a figyelmet az alábbi szakmai írásra.
Forrás: www.adonet.hu 2013. június 4.


„A keresőképtelenség felülvizsgálata

A keresőképtelenség és keresőképesség orvosi elbírálását a mindenkor érvényes szakmai irányelvek szerint kell végezni.
A keresőképtelenség és a keresőképesség elbírálását az ellenőrző főorvos ellenőrzi.
Az ellenőrző főorvos az ellenőrzés keretében jogosult:
— a beteg vizsgálatára, a kezelőorvos jelenlétében a beteg tartózkodási helyén is,
— a betegdokumentációba történő betekintésre,
— szükség szerint a beteg szakorvosi vizsgálatra utalására,
— a keresőképtelenség, illetve a keresőképesség tényének megállapítására,
— javaslatot tenni a táppénz folyósítás megszüntetésére a táppénzfolyósító szerv felé,
— valamint a fenti eljárásai során a megállapításait a betegdokumentációban rögzíteni.
Amennyiben a keresőképtelenséget elbíráló orvos, illetve a felülvéleményező főorvos vagy az ellenőrző főorvos a keresőképtelenséget illetően nem ért egyet, a vita eldöntése érdekében a beteget a területileg illetékes FOB (főorvosi bizottság) elé utalja.
A FOB a döntését a rendelkezésére álló orvosi dokumentáció alapján hozza meg. Szükség esetén a beteget vizsgálatra berendelheti, a fekvőbeteget az ápolás helyén megvizsgálhatja.
A FOB naponta ülésezik, és a döntése végleges. A FOB a beteg keresőképtelenségéről hozott döntését a vizsgálat lezárásával egyidejűleg írásban közli.

Felülvizsgálat kezdeményezése

A munkáltató jogosult – a biztosítás fennállása alatt – betegszabadság, illetőleg táppénz igénybevétele okán a munkavállaló keresőképtelenségének felülvizsgálatát kezdeményezni. Ez irányú szándékát levélben, e-mailben — a felülvizsgáltatni kívánt biztosított adatainak megjelölésével (név, lakcím, TAJ szám, születési dátum, anyja neve a felülvizsgálat kérésének oka)— jelezheti a keresőképtelen állományba tartó orvos, szolgálat szerint illetékes Területi Hivatalnál.

A fentiek mellett meg kell adni a munkáltató adatait (neve, címe adószáma, aláírási jogkörrel rendelkező személy neve, postai és telefonos elérhetősége) is.
A felülvizsgálat elvégzéséért a munkáltató 15.800,- Ft igazgatási szolgáltatási díjat köteles fizetni. (népjóléti ágazatba tartozó egyes államigazgatási eljárásokért és igazgatási jellegű szolgáltatásokért fizetendő díjakról szóló 50/1996. (XII. 27.) NM rendelet 2. §. (1) bek.)
Az igazgatási szolgáltatási díj befizetésére a hivatal a bankszámla számot megadja és arra a bankszámlára kell a befizetést teljesíteni. A közlemény rovatban fel kell tüntetni ”keresőképtelenség felülvizsgálata” megnevezést valamint a keresőképtelen személyek TAJ számát.). Az eljárási díj befizetését követően a befizetést igazoló bizonylat másolatát el kell juttatni az OEP Területi Hivatalához. A bejelentéstől, már vizsgálja az egészségbiztosítási pénztár a keresőképtelenséget, de helyszíni ellenőrzést csak a díj beérkezését követően tart. A vizsgálat eredményéről írásban értesítik a felülvizsgálatot kezdeményező munkáltatót.

A felülvizsgálat kezdeményezése ellenére a betegszabadságra járó távolléti díjat, vagy a táppénzt a keresőképtelenség fennállása alatt folyósítani kell.”


Budapest, 2013. június 11.


Tisztelettel:



    dr. Sallai Csilla
    Kamarai tag könyvvizsgáló

 


Kapcsolódó dokumentumok:

Vissza a hírekhez!


A honlapon található írások figyelem felhívó jelleggel készültek és tájékoztatásul szolgálnak. Felhívjuk a figyelmet honlapunk jogi nyilatkozatában foglaltakra, amely szerint írásainkban szereplő információk nem helyettesítik a szakmai tanácsadást és nem szolgálnak bármely döntés vagy cselekmény alapjául, azokat a konkrét esetekben mindenki csak a saját kockázatára használhatja fel, illetve az érintett szabályok kivonatos ismertetése, értelmezése miatt nem vállalhatunk felelősséget.

20 éve dolgozom Dr.Sallai Csillával és a cégével, az alábbi tapasztalataimról tudok röviden beszámolni, a Stallum Kft-t az alábbiakban tudnám röviden jellemezni.

Sallai Csilla varázslatos személyisége és ...

Bővebben...

Árfolyamok

EUR
CHF
USD

Kamatkedvezmény

Minden esetben kamatköteles, ha a cég a dolgozójának ideiglenes pénzt ad kölcsönt?

Jó hír – nem! Vannak kivételek, amelyeknél nem kell a dolgozónak kamatot fizetni vagy a meg nem fizetett kamatot jövedelemként leadózni.

Bővebben...