Kedves Partnereink!
Az alábbiakban az Adózóna 2015.02.13. cikke alapján vázlatosan tekintjük át az esetleges jogkövetkezményeket.
„A kényszertörlési eljárás célja, hogy a törvénysértő módon működő vagy fantomizálódott, kiüresedett vagy fizetés- és működésképtelen, vagyonnal nem rendelkező cégeket további költségek okozása nélkül, véglegesen töröljék a cégbíróság nyilvántartásából, így a gazdasági életből.”
Kényszertörlési eljárást a cégbíróság akkor rendel el, ha:
Nem rendelheti el a kényszertörlési eljárást a cégbíróság abban az esetben, ha:
Kényszertörlési eljárás jellemzői:
Cégbíróság
A fellelt vagyonból kerülnek kiegyenlítésre
Amennyiben ezekre nincs kellő fedezet, akkor a Cégbíróság, illetve az általa kijelölt személy (de nem a volt ügyvezető!) rendelkezik a kiegyenlítésekkel kapcsolatos ügyekben.
A kényszertörlési eljárás befejeződhet:
Az eltiltás vonatkozhat arra a személyre, aki
Az eltiltott személy öt évig
„Ha valaki több gazdasági társaságban van bejegyezve vezető tisztségviselőként és ezek közül az egyik társaságot kényszertörlési eljárás lefolytatása mellett a cégbíróság törli a cégjegyzékből és a vezető tisztségviselőt eltiltja, akkor azzal elindíthatja azon cégek kényszertörlési eljárását is, amelyekben ugyanaz az eltiltott személy van vezető tisztségviselőként bejegyezve.”
A Cégbíróságnak bírságolási joga van:
A kényszertörlési eljárás vázlatos ismertetése is rámutat arra, hogy a vállalkozások megszüntetésére nem ez a célravezető megoldás.
Budapest, 2015. február 17.
Tisztelettel:
dr. Sallai Csilla
Kamarai tag könyvvizsgáló
Kapcsolódó dokumentumok:
A honlapon található írások figyelem felhívó jelleggel készültek és tájékoztatásul szolgálnak. Felhívjuk a figyelmet honlapunk jogi nyilatkozatában foglaltakra, amely szerint írásainkban szereplő információk nem helyettesítik a szakmai tanácsadást és nem szolgálnak bármely döntés vagy cselekmény alapjául, azokat a konkrét esetekben mindenki csak a saját kockázatára használhatja fel, illetve az érintett szabályok kivonatos ismertetése, értelmezése miatt nem vállalhatunk felelősséget.
„Címei szerint bejegyzett könyvvizsgáló és adószakértő. Amellett, hogy munkáját és társadalmi feladatait magas szinten űzi, szívesen gyűjti, és nagy becsben tartja a szakmával kapcsolatban ...
Nemzeti Adó- és Vámhivatal – korábban VPOP és APEH
Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
Magyar Nemzeti Bank (MNB) – aktuális napi Eur árfolyam, alapkamat, infláció, ...
Országos Egészségbiztosítási Pénztár (Oep)
Országos Nyugdíjbiztosító Főigazgatóság (Onyf)
Kamatkedvezmény
Minden esetben kamatköteles, ha a cég a dolgozójának ideiglenes pénzt ad kölcsönt?
Jó hír – nem! Vannak kivételek, amelyeknél nem kell a dolgozónak kamatot fizetni vagy a meg nem fizetett kamatot jövedelemként leadózni.
Bővebben...