Kedves Partnereink!
Módosult az NGM rendelet, amely meghatározta, mely tevékenységet végző vállalkozásoknak kell az pénztárgépeiket online bekötni az NAV-hoz.
A rendeletmódosítás szerint 2016. szeptember 30-tól kizárólag a NAV rendszeréhez online kapcsolódó pénztárgéppel tehetnek eleget nyugtaadási kötelezettségüknek az alábbi vállalkozások:
45.20 gépjármű-javítás, karbantartás
45.32 gépjárműalkatrész-kiskereskedelmi tevékenység
45.40 motorkerékpár, -alkatrész kereskedelmi, javítási tevékenység
86.10 fekvőbeteg-ellátási tevékenységből kizárólag plasztikai sebészet
93.13 testedzési szolgáltatás
93.29 máshova nem sorolt egyéb szórakoztatási, szabadidős tevékenységből kizárólag táncteremi, diszkó működtetési tevékenység
96.01 textil, szőrme mosási, tisztítási tevékenységből kizárólag minden fajta ruházat géppel, kézzel mosási és vegytisztítási, vasalási tevékenység
96.04 fizikai közérzetet javító szoltáltatás
2017. január 1-jétől a taxis személyszállítást és pénzváltási tevékenységet végzőkkel bővül az online pénztárgépre kötelezettek köre. (Megjegyzés: a taxi szolgáltatásra vonatkozóan még folynak egyeztetések.)
A kép teljessége érdekében – az eddig is online pénztárgép alkalmazására kötelezett vállalkozások köre:
gyógyszertárak,
46.2-46.7 nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalanyok, üzletek a kiskereskedelmi értékesítésük tekintetében
47.1-47.7 és 47.91 szerinti kiskereskedelmi tevékenység,
56.1 és 56.3 vendéglátási (kivéve a mozgó szolgáltatásnyújtást), az
55.1-55.3 szálláshely-szolgáltatási, a
77.1-77.2 és 77.33 szerinti kölcsönzési és a
95.1-95.2 javítási tevékenységet folytató valamennyi adóalany, üzlet, mozgóbolt,
kivéve:
Jelenleg 217 ezer online pénztárgép üzemel, s az adataikat – különböző technikákkal - folyamatosan vizsgálja a NAV. Ahogy a már üzemelő területek bekapcsolásánál is gyakorlat volt, bizonyára most fogják az újonnan bekapcsolt vállalkozásokat fokozottan ellenőrizni.
Úgy az eddig is online pénztárgépre kötelezett, mint az újonnan bekerülő vállalkozásoknak fontos ismerni az online pénztárgép használatára, szükséges intézkedésekre vonatkozó szabályokat. Ezekben további változások is történtek.
Eredeti jogforrás: 48/2013. (XI. 15.) NGM rendelet a pénztárgépek műszaki követelményeiről, a nyugtakibocsátásra szolgáló pénztárgépek forgalmazásáról, használatáról és szervizeléséről, valamint a pénztárgéppel rögzített adatok adóhatóság felé történő szolgáltatásáról
Módosítás: 9/2016. (III. 25.) NGM rendelet.
Budapest, 2016. április 5.
Tisztelettel:
dr. Sallai Csilla
Kamarai tag könyvvizsgáló
Kapcsolódó dokumentumok:
A honlapon található írások figyelem felhívó jelleggel készültek és tájékoztatásul szolgálnak. Felhívjuk a figyelmet honlapunk jogi nyilatkozatában foglaltakra, amely szerint írásainkban szereplő információk nem helyettesítik a szakmai tanácsadást és nem szolgálnak bármely döntés vagy cselekmény alapjául, azokat a konkrét esetekben mindenki csak a saját kockázatára használhatja fel, illetve az érintett szabályok kivonatos ismertetése, értelmezése miatt nem vállalhatunk felelősséget.
Sallai Csilla kivételes ember, akit a könyvelői szakmai is magas szinten elismer. Az általa alapított vállalkozás könyveléssel és könyvvizsgálattal foglalkozik. Amennyiben cégünknél bármilyen ...
Nemzeti Adó- és Vámhivatal – korábban VPOP és APEH
Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
Magyar Nemzeti Bank (MNB) – aktuális napi Eur árfolyam, alapkamat, infláció, ...
Országos Egészségbiztosítási Pénztár (Oep)
Országos Nyugdíjbiztosító Főigazgatóság (Onyf)
Kamatkedvezmény
Minden esetben kamatköteles, ha a cég a dolgozójának ideiglenes pénzt ad kölcsönt?
Jó hír – nem! Vannak kivételek, amelyeknél nem kell a dolgozónak kamatot fizetni vagy a meg nem fizetett kamatot jövedelemként leadózni.
Bővebben...